Değişim / İade Sürecini Nasıl Başlatabilirim?

0216 313 50 33 numaralı müşteri hizmetlerimizi numaramızı arayarak talebinizi iletebilirsiniz. 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Ağababa Market üzerinden ödemesini tamamladığınız siparişinizi, teslimat öncesine kadar iptal edebilirsiniz.

Siparişinizin, tarafımızca onaylanmadan önce iptal edilmesi durumunda, açık provizyon tutarınız kartınızın bağlı olduğu banka tarafından bir veya üç iş günü içerisinde kartınızın limitine geri yansıtılmaktadır. Onaylanan ve faturası kesilen siparişlerin iptal edilmesi durumunda maksimum on iş günü içinde ödediğiniz tutar kartınıza iade edilecektir.

Cayma Hakkı Nedir ?

Alıcının herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya cezai şart ödemeksizin, malın teslimine ilişkin sözleşmelerde malın teslim alındığı, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır. SİPARİŞ VEREN/ALICI sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir.

Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Durumlar

 • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan ürün veya hizmetler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Kişisel istekler doğrultusunda size özel olarak üretilen veya üzerinde değişiklik yapılan ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Sağlık veya hijyen açısından iadesi uygun olmayıp, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir. (İç giyim, mayo, bikini, kişisel bakım, kozmetik ürünleri vb.)
 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Ürünün tesliminden sonra ambalajın açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek- içecek tedariki ve boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya anında teslim edilen gayrimaddi ürünler iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine gönderilmesi iade/değişim kapsamında değerlendirilmemektedir.
 • Satın almış olduğunuz ürün/ürünlerde iade talebinde bulunduğunuzda; sipariş içerisinde yararlanmış olduğunuz kampanya koşullarına uygun olarak indirim tutarı, iadesi talep edilen ürünlere bedeli oranında yansıtılacak olup iade ettiğiniz üründen söz konusu indirim tutarı düşülerek ücret iadesi gerçekleştirilecektir.

İade / değişim için hangi belgeler lazım?

Ağababa Market siparişinize ait bilgi fişi ve sipariş referans numarası iade/ değişim için yeterli olmaktadır. 

Geri ödeme nereye yapılıyor?

Ürünü hangi ödeme aracı ile satın aldıysanız, ödemenizi o yöntemle gerçekleştiriyoruz.

İade Koşulları:

Her türlü iadeler mutlak suretle orjinal kutu ve ürünün ambalajı (koruma bandı) bozulmaksızın yapılmalıdır.

Kargo belgesi ile teslim edilen ürünler kargo görevlisi huzurunda açılmalıdır. Ürünün dış ambalajında hiç bir hasar, açıklık, darbe, ıslaklık vb. olmaması, buna rağmen ürünün hasarlı çıkması durumunda, mevcut durum bir tutanakla karşılıklı olarak imza altına alınmalıdır. Kargo görevlisi tutanağın 1 nüshasını müşteriye vermekle yükümlüdür. Ürün hasar tespit tutanağının ve fatura aslının iade/değişim bildirimi ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR